Як видалити вірус? Покрокова інструкція

Главная / Антивірус / Як видалити вірус? Покрокова інструкція
Автор
Категория Антивірус
Початківці користувачі комп’ютера досить часто опиняються в скрутному становищі, адже питання, які у них з’являються, більш продвинуті користувачів, вважаю банальними. Саме з цієї причини дуже часто відповіді на ці питання складно знайти в інтернеті або ж на запитання відповідає людина, яка забула, що значить бути початківцям, а значить він використовує термінологію і прийоми, які тільки ще сильніше заплутують новачка.

Це стосується і такого тривіального завдання, як пошук і видалення вірусів.

Як визначити, що комп’ютер заражений вірусом

На початку має сенс розповісти про ознаки, які явно або опосередковано вказують на вірусне зараження.
По-перше, це повідомлення, яке виводить встановлений на вашому комп’ютері антивірус. Це повідомлення може виглядати по різному і текст його може відрізнятися і залежить від конкретної антивірусної програми.

Але не поспішайте відразу ж впадати в паніку . Завжди є ймовірність, що антивірус помилився або перестрахувався.
Не втомлююся повторювати, що антивірусна програма – це не панацея!

Жоден в Світі антивірус не може бути на 100% ефективним, так як розробники вірусів і шкідливих програм ЗАВЖДИ знаходяться на крок попереду – спочатку з’являється вірус, а вже потім з ним починають боротися.

Багато користувачів мають неправильне уявлення як як видалити вірус з комп’ютера. Вони вважають, що антивірус в своїй роботі керується тільки антивірусними базами, які оновлюються щодня и не може залишити вірус не видалиним. Це вірно, але частково.

Нові віруси з’являються сотнями і тисячами щодня і далеко не завжди їм присвоюється якесь унікальне ім’я, під яким вони заносяться в антивірусну базу. Такого привілею удостоюються тільки дійсно унікальні шкідливі програми. Весь інший «вірусний ширвжиток» створюється, як правило, за допомогою допоміжних програм-конструкторів і антивірус може відловити подібні віруси за певними критеріями (евристичний аналізатор).

Якщо програма або файл поводяться на думку антивіруса підозріло, тобто поведінка підпадає під певні, закладені в антивірус критерії, то він їх заблокує і видасть повідомлення. Фактично ж файл може бути цілком нешкідливим.
Тому антивірус варто сприймати виключно як сигналізацію, яка цілком може мати (і часто так воно і є) помилкові спрацьовування.

Проте, якщо антивірус «засумнівався» і щось заблокував, то слід перевірити комп’ютер повністю. При цьому я б рекомендував робити це не тільки за допомогою встановленого на вашому комп’ютері антивіруса, але і використовувати альтернативне рішення. Тобто після повної перевірки встановленим антивірусом, зробити повторну перевірку інший антивірусною програмою, про що я розповім трохи пізніше.

Також приводом для перевірки комп’ютера на наявність вірусів може стати будь-яка позаштатна ситуація. Наприклад, комп’ютер став пригальмовувати або раптово перезавантажуватися, стали з’являтися помилки при запуску програм або при роботі операційної системи … Загалом, будь-який ненормальна поведінка комп’ютера варто сприймати як сигнал – варто перевірити комп’ютер антивірусом.