
Однак і дизель-генератори бувають різні. І особливо в наш час, коли ринок переповнений різноманітним асортиментом, іноді буває непросто визначитися з тим, що з джерел альтернативного електропостачання підійде в тій чи іншій ситуації. Адже є кілька критеріїв, від яких залежить не тільки споживчі якості обраного вами агрегату, але і ціни на дизельні генератори.
Для початку треба розрахувати потужність, яка повинна забезпечувати куплений вами прилад. З цим, в принципі, просто – додаємо всю споживану потужність станків і приміщень (якщо дизель-генератор передбачений для виробництва) або ж збираємо всі домашні прилади, що споживають електроенергію (фен, електроплита, опалювально-освітлювальна система. Не забудьте гарячі душі в котеджі, якщо вони є, та незамінний електросамовар улюбленої тещі).
Якщо купуємо генератор для дому, додаємо до отриманої цифри відсотків двадцять і вибираємо прилад відповідної потужності. Якщо купуємо для виробництва, то множимо цифру на 3 – 4, адже під час запуску верстати одночасно дають стрибок напруги. Менше купувати не можна, навіть спокусившись на нижчу ціну. Більше – теж, тому що, працюючи нижче запрограмованої номінальної потужності, двигун дуже швидко виробить свій ресурс, а ремонт обладнання може коштувати в декілька разів більше. Залишається вибрати по споживчим якостям: якщо генератор встановлюєте у дворі, він повинен бути з обігрівачем (щоб заводився на морозі), глушником (щоб давав спати і не дратував бродячих собак), з вологостійким корпусом.