Альтернативне електропостачання: як обрати генератор

Главная / Електропостачання / Альтернативне електропостачання: як обрати генератор
Автор
Категория Електропостачання
У наш час проблема безперебійного забезпечення електрикою різноманітних об’єктів, починаючи від виробничих потужностей, цехів і складських приміщень, і закінчуючи приватними будинками, котеджами, а то і міськими квартирами, актуальні як ніколи. Метод її рішення – монтаж правильного електроживлення, яке передбачає не тільки підключення до місцевої мережі, але й придбання резервного дизель-генератора, який як автономне джерело енергії завжди “підстрахує” у разі аварії в системі енергомережі.

Однак і дизель-генератори бувають різні. І особливо в наш час, коли ринок переповнений різноманітним асортиментом, іноді буває непросто визначитися з тим, що з джерел альтернативного електропостачання підійде в тій чи іншій ситуації. Адже є кілька критеріїв, від яких залежить не тільки споживчі якості обраного вами агрегату, але і ціни на дизельні генератори.

Для початку треба розрахувати потужність, яка повинна забезпечувати куплений вами прилад. З цим, в принципі, просто – додаємо всю споживану потужність станків і приміщень (якщо дизель-генератор передбачений для виробництва) або ж збираємо всі домашні прилади, що споживають електроенергію (фен, електроплита, опалювально-освітлювальна система. Не забудьте гарячі душі в котеджі, якщо вони є, та незамінний електросамовар улюбленої тещі).

Якщо купуємо генератор для дому, додаємо до отриманої цифри відсотків двадцять і вибираємо прилад відповідної потужності. Якщо купуємо для виробництва, то множимо цифру на 3 – 4, адже під час запуску верстати одночасно дають стрибок напруги. Менше купувати не можна, навіть спокусившись на нижчу ціну. Більше – теж, тому що, працюючи нижче запрограмованої номінальної потужності, двигун дуже швидко виробить свій ресурс, а ремонт обладнання може коштувати в декілька разів більше. Залишається вибрати по споживчим якостям: якщо генератор встановлюєте у дворі, він повинен бути з обігрівачем (щоб заводився на морозі), глушником (щоб давав спати і не дратував бродячих собак), з вологостійким корпусом.